Lato Agatowe

 Lwóweckie Lato Agatowe – największa impreza kolekcjonerska w Polsce Lwóweckie Lato Agatowe w ciągu ostatnich kilku lat stało się największą imprezą kolekcjonerską w kraju (około 40.000 Zwiedzających w roku 2007) z rosnącym udziałem wystawców i gości z zagranicy. Tegoroczne XII LLA obfitowało w szereg specjalnych atrakcji i wydarzeń.

Jak co roku w ratuszu organizatorzy zapraszali do obejrzenia szeregu wystaw mineralogicznych? Na parterze zobaczyć  można wystawę „Metale zaklęte w kryształach”, na której zobaczyć można był spektakularne minerały mające w swoim składzie chemicznym metale, rudy metali, z których się je pozyskuje. Dodatkowe atrakcje to wystawy „Geologia w obiektywie” oraz ekspozycja poświęcona powstawaniu skamieniałości.

P1020835

P1020848

P1020849

P1020857

P1020858

P1020883

P1020901

P1020906

P1020941

P1020953

 P1020969

P1020986

Kategorie Masowe imprezyTagi , , , , , , , , ,

12 myśli w temacie “Lato Agatowe

  1. Tesknie za tym…Pozdrawiam Cie serdecznie z Danii, Emilia

    Polubione przez 1 osoba

  2. Znane powiedzenie mówi, że jedno zdjęcie wystarcza na opis z tysiąca słów. A kilka dobrych zdjęć tworzących reportaż, ile zastąpi słów? Co to jest ten reportaż fotograficzny? Wydawało by się, że każdy wie. To zestaw paru zdjęć przedstawiający jakieś wydarzenie.Jest on prawdziwym odtworzeniem rzeczywistości.Rzeczywistość niejednokrotnie ma wiele oblicz, a prawda reportażu fotograficznego nie jest taka prosta. Opowieść fotograficzna przedstawiona jako reportaż jest subiektywnym spojrzeniem jej autora. Reportaż fotograficzny jest zawsze zaangażowany i wyraża stosunek autora do tematu. Poprzez dobór zdjęć, ich kolejność, odpowiednie do koncepcji kadrowanie fotograf kształtuje ideę główną swojej opowieści. Oczywiście nie może przy tym doprowadzić do wykrzywienia prawdy obiektywnej i jeszcze ważniejszej od niej prawdy subiektywnej. Wyszukiwanie "krytyczne" wszystkiego złego, smutnego, błędnego jest tendencją do fałszowania obrazu życia. I przeciwnie, gdy fotograf pokazuje wydarzenie w sposób "lukrowany", nadmiernie upiększony, czy "wybielony", też deformuje rzeczywistość. Prawda, autentyczność i swoje zaangażowanie muszą być zatem wyważone. Reportaz zdjęciowy"XII Lwóweckie "Agatowe Lato"- jest wspanialym odzwierciedleniem zrozumienia przez autora zdjęć istoty fotoreportazu zdjęciowego., dlaczego? Bo cechuje go"1.Aktualność – reportaż przedstawia to co istnieje, a nie to co było lub będzie. Po miesiącach lub latach reportaż przemienia się w dokument, który też ma wysokie walory. 2. Atrakcyjność – obraz jest intrygujący, zaskakujący, porywający, a dynamika zdjęć powoduje ,ze wszystko jest w ruchu.3, Ogrinalność i zaskoczenie to silne atuty w ręku autora fotoreportazu,nie zasłaniają jednak zasadniczych cech totoreportazu-prawdy, konkretu, uczciwości w stosunku do fotografowanych wydarzeń. Oryginalności należy szukać w ujęciu, w temacie, a oraz osobistym stosunku autora zdjęć do tego co jest przedmiotem fotografii.4.Treść-jest tak bogata i urozmaicona,że ogladając zdjęcia ma sie wrazenie ,że jestesmy uczestnikami tych zatrzymanych w kadrze wydarzen.Powstal dobry reportaż, który nasuwa wiele myśli i skojarzeń,wyraża ponadto myśl autora ,jego widzene wydarzeń ,a umiejętnośc uchwycenia tego co najważniejsze,najistotniejsze aby oddać realizm wydarzeń.Jest to podstawowa i najważniejsza jego cecha.Oceniam ten fotoreportaż jako dowód dojrzalości warsztatu fotogranicznego autora,jego profesjonalizm oraz szeroko pojete bogactwo duchowe autora,jego wrazliwość na piekno ,umiejetność wydobycia z tradycyjnej imprezy tego co najwazniejsze.Reportaz ten smialo mozna nazwac impresją filmową-ponieważ umiejętnośc wykorzystania gry swiatla i cienia-powoduje iż wszystko zyje,porusza sie jak w filmie.Daję 10 pkt

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close