Lwówek Śląski i okolice 2009

Skałki „Szwajcaria Lwówecka”

To zgrupowanie piaskowcowych form skalnych, największe poza Górami Stołowymi w całych Sudetach. Ciąg baszt i murów skalnych na długości ok. 200m. wznosi się nad głęboko wciętą doliną potoku Srebrna /lewostronny dopływ Bobru/. W północnej ścianie skalnej o łącznej wysokości do 20 m. znajdują się cztery wolnostojące baszty skalne oraz szereg ambon, półek skalnych, szczelin i jaskiń szczelinowych. „Szwajcaria Lwówecka od wielu dziesięcioleci była zapleczem rekreacyjnym dla mieszkańców Lwówka Śląskiego i turystów. Skałki te są udostępnione schodami i ścieżkami. W ich zasięgu są szlaki turystyczne, znajdują się tam również punkty widokowe pozwalające podziwiać piękno Ziemi Lwóweckiej. Skałki „Szwajcaria Lwówecka” ze względu na swoje walory przyrodnicze i geomorfologiczne – przed II wojną światową były uznane jako państwowy rezerwat przyrody, jednakże w okresie powojennym ochrona rezerwatowa nie była kontynuowana. „Szwajcaria Lwówecka znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

P1000531

P1010476
Mosty na rzece Bóbr – Lwówek Śląsk
P1010495

Wyświetl cały album

Woda na żwirowniach w Rakowicach koło Lwówka Śląskiego

  • Mieszkańcy Lwówka Śląskiego w czasie upałów korzystają ze wszystkich możliwych form wypoczynku. Najpopularniejsze nadal są dzikie kąpieliska w Rakowicach, czyli żwirownie, na, które przyjeżdżają nawet mieszkańcy z okolicznych miast. W czasie upałów każdy chce się ochłodzić letnią kąpielą. Niestety, żwirownie nadal są zaliczane do tak zwanych „dzikich” kąpielisk a każdy, kto wchodzi do wody robi to na własne ryzyko.

Lwówek Œl¹ski P³awna

Zamek Śląskich Legend

Kraina, w której za dotykiem dłoni w uśpione lalki zostaje tchnięte życie, abyś mógł cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu. W zamku, w którym jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, a każda postać ma do opowiedzenia i pokazania swoją wyjątkową historię, która przed wiekami kształtowała Sudety i Karkonosze.

P1030131

Zamek Grodziec

Zamek znajduje się we wsi Grodziec na Pogórzu Kaczawskim – 105 km od Wrocławia i 35 km od Legnicy. Na Grodźcu kończy się Szlak Zamków Piastowskich, który zaczyna się od zamku Grodno w Zagórzu Śląskim i prowadzi dalej przez Książ, Bolków, Jelenią Górę oraz Wleń. Cała trasa obejmuje 15 ruin zamków i grodów piastowskich. Zamek Grodziec wznosi się na powulkanicznym bazaltowym wzgórzu – 389 m. n.p.m. W połowie drogi na zamek znajduje się kościółek, którego ufundowanie przypisuje się św. Jadwidze. A niedaleko zamku leży barokowy trójskrzydłowy pałac.

P1010190

Zamek Czocha

Zbudowany w II połowie XIII w., Położony nad Jeziorem Leśniańskim, jest jednym z piękniejszych zamków w Polsce. W 1909 r. znalazł się w rękach drezdeńskiego bankiera Ernsta von Gütschow. Na jego zlecenie dokonano rekonstrukcji, nadając obiektowi charakter romantycznej siedziby. Pełno tu elementów będących klasycznymi atrybutami zamku, odpowiadającymi wyobrażeniom o wyglądzie „prawdziwej średniowiecznej warowni”.

P1010177

Elektrownia wodna i Ośrodki wypoczynkowe

Złotniki Lubańskie

P1010850

ART Płakowice Sp. z o.o.

 Lubomierz

stanowi jedno z najciekawszych, wykształconych jeszcze w średniowieczu miasteczek Dolnego śląska. Do dziś zachował układ przestrzenny i strukturę swej zabudowy.

W tym roku po raz trzynasty Lubomierz stanie się letnią stolicą polskiej komedii. Festiwal Filmów Komediowych rozpoczyna się 13 sierpnia i potrwa 4 dni.

Reklamy

8 myśli na temat “Lwówek Śląski i okolice 2009

  1. Žiješ v krásném, příjemném místě, dnes se vše tak mění k lepšímu a mě je někdy líto, že stárnu tak rychle a moc toho již neuvidím, není sil. Děkuji příteli tobě a všem, co otvírají lidem oči a okna do světa těm, co mají klapky na očích. Krásné fotky o tom, že život je krásný.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Lwówek Sląski to raczej male misteczko,,które po II wojnie światowej zostalo zniszczone jak i "zylo"tymczasowościa"ze względu na obawę powrotu na te ziemie Niemców.Konglomerat mieszkańców(duzo ludności naplywowej we wschodu,nie sprzyjalo rozwojowi miasta.Jednakże fragmenty miasta uwiecznione na zdjęciach,przedstawiają niezwyklą jego urodę,Dzieki fotografi miasto tętni zyciem,blyszczą w slońcu dachy,szyby domów,ulice sa jasne,kępy drzew tworzą kladący sie na ziemi cień,blyszczy tafla jeziora,wszystko zyje,porusza się.To nie jest zwykla fotogfrafia-to miasto przeglądajće się w lustrze. Jesteś mistrzem światla i cienia.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.